Історія Харківського гідрометеорологічного технікуму Одеського екологічного університету (ХГМТ ОДЕКУ)

Харківський гідрометеорологічний технікум був створений 31.07.1945 на базі Харківського технічногогідрометеорологічного інституту, заснованого у 1932 році. У роки війни інститут евакуювали у Ашгаба. Після визволення Харкова у 1943 році,як філія інституту, були відкриті гідрометеорологічні курси. Вони готували спостерігачів: метеорологів, гідрологів, синоптиків для діючої армії. У 1945 році курси реорганізували у технікум, а інститут після евакуації перевели до Одеси. Зараз це Одеський державний екологічний університет.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 26.11.2003 №787 "Про реорганізацію Харківського гідрометеорологічного технікуму" з 2004 року Харківський гідрометеорологічний технікум став структурним підрозділом Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ) IV рівня акредитації як суб'єкту освітньої діяльності та отримав назву Харківський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету (ХГМТ ОДЕКУ)

Враховуючи сучасні вимоги до підготовки молодших спеціалістів, наш технікум має потужну матеріально-технічну базу: навчальний корпус, бібліотеку з читальною залою, комп'ютерний клас, оснащений вільним доступом до мережі Інтернет, навчальну гідрологічну базу на р. Сіверський Донець (м.Зміїв) та навчальну метеорологічну базу у парку ім. Шевченка, спортивну та актову зали.

/Files/images/clip_image004.JPG

Дубинський Георгій Петрович.

Перший директор технікуму. Відомий науковець, кліматолог та метеоролог, професор, доктор географічних наук.

Кiлькiсть переглядiв: 1893